54 sene önce Barış Ay tarafından yazıldı, 5147 kez görüntülendi ve 2 yorum yapıldı.

Arama Motorlarında Hızlı İndex Almak

Herkese iyi çalışmalar bu konumda sitelerin arama motorlarında daha hızlı indexlenmesi için yapılması gerekenleri anlatacağım.

Google Hızlı İndex Almak İçin Neler Yapılabilir?

Sitenin daha hızlı index alması için arama motorlarının sitede daha hızlı gezinmesi lazım bunun için siteye sitemap’ımızı kuruyoruz ve Google Webmaster Tool’dan site haritamızı gönderiyoruz.

Tema Özelliği

Sitenizin hızlı index alması için bir diğer unsur ise temaya dayalı site hızıdır. Web sitenizin hızlı açılması arama motorlarınında hızlı işlem yapması anlamına gelir fazla eklenti ve hareketli stillerden kaçının.

Konu Özelliği

Açtığınız konuların başlığını 20 kelime uzun olmasın özel karakterler içermesin.

Tanıtım ve Pingleme

Pingleme, Whois Backlink, tanıtım ve imleme kullanıp akışına bırakın. Unutmayın azı kar fazlası zarardır.

Bazı seocu arkadaşlar özgün makaleye teşfik amaçlı özgün makale yazın çabuk indexlenir der ama benim incelemelerimde sonuç gene aynı oldu.

Yukarıda ki temel unsurlara göre; pingleme, backlink ve imleme konularında dikkat eder iseniz, index konusunda ki hızınız çok daha iyi bir düzeye çıkacaktır.

 

Destek verebilirsiniz !
Yazar : Barış Ay
avatar
2004 yılında girdiğim sanalda bir çok sektörde bulundum öncelikle güvenlik wordpress ve ardından seo işine girdim ve hala bu sektörler üzerinde araştırma yapıyorum ve web sitemdede sizinle bilgilerimi paylaşıcağım. Msn / Email: [email protected] Facebook: /b4risay
Benzer Yazılar
seo-nedir
Türkiye’de her geçen gün firmalar tarafından bilinmekte ve önemi anlaşıldıkça dijital pazarlama planları içerine dahil edilmeye başlanılan arama motoru optimizasyonu her geçen gün rekabet düzeyi artan bir sistem haline geldi. Bir markanın bilinirliliği, ürünlerinin satışı ve...
Google-Aramalarinda-Sira-Kaybetme
Merhabalar;Daha öncedende Google Güncellemelerini Hala Anlayamadınız konusunda size kendimce Google nin ne yapmaya çalıştığını anlatmıştım.Güncellemelerden sonra forumda düştü çıktı neden düştü neden çıktı son güncellemelerde ne değişti konularını görmeye alıştı...
Anti Seo
Son zamanlarda seo çalışması yapan arkadaşların baş belası olmaya başlayana her üç kişiden birinde rastladığımız Google'ın sitenize uygulamış olduğu manuel spam işlemini kaldırma işlemini anlatacağım. Fakat önce bu konu hakkında bilgi sahibi olalım; Sitenize Doğal Olma...
Yorumlar
  1. Ahmet Tutak dedi ki:

    barış bey bu temayı seçmenizin önemi nedir? tmm tema seo ws taramalar hız iyi ama çok sade değilmi?

    • Barış Ay dedi ki:

      tema seçimi öle rast geldi saten normal tema %98 optimize edilmemiştir ama seolu tema derler bende seçtim kendim optimize ettim iç seo hatalar hız vsvs sadelik olayına gelirsek abartılı temalar yavaş açılır seoda pekte etkisi olmaz çünki ana sayfaya link kastığında belli bir yüzdesi alt linklere etki eder.


Sponsorlar: seo