53 sene önce Barış Ay tarafından yazıldı, 1590 kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Kediler ve Köpekler Hep Beraber PetBesinleri.Com’ a

Kediler ve köpekler  varoluşları boyunca anlaşamamışlar ve kavga etmişlerdir. Maalesef ki genetikleri tamamen birbirinden farklı bu iki türün beslenme kaynakları ise birbirine çok yakındır. Doğada avlandıkları alanlarda birbirine yakındır. Bu yüzden köpek için kedi, kaynaklarını tüketen ve aynı alanlarda avlanan düşman canlılardır. Ta o ilk karşılaştıkları günden bu güne kadar uzun bir savaşın karşı taraflarıdır bu türler.

Günümüze geldiğimizde artık evlerimizin içinde birlikte yaşıyorlar ve avlanmak ya da alan kavgası yapmak için sebepleri olmamasına rağmen eskisi kadar olmasa da o içeriden gelen iç güdüyle hala anlaşamadıklarını görüyoruz. BU konuya nerden mi takıldım.

Beraber uyuyan bir kedi köpek fotoğrafı görmemle başladı bu düşünceler. Nedense bu güne kadar hiç kedi veya köpek beslemedim. Hep sokakta gördüm onları. Ve tabi bundan ötürü de hep kedilerin köpeklerle anlaşamadığına tanık oldum. Fakat şimdi fotoğrafı gördükten sonra bakıyorum da etrafta aslında dostta olabilen o kadar çok kedi köpek varmış ki farkında bile değilmişiz. Demek paylaşılamayan kavga sebebi olan şeyler hep yaşam alanları ve besin kaynaklarıymış. İkisine de dostça davranan ve onları besleyen bir sahipleri olunca nasılda güzel anlaşabiliyorlarmış.

petshop

Tam bunları düşünürken bir arkadaşımın evine misafir oldum. Onunda ” Cicoz ” adında bir kedisi ve “Paşa” adında bir köpeği var. Biri Cocker diğeri de persian cinsi kedisi süper anlaşıyorlar. Sonra bu köpeklere bakıyorum birde insanlara bakıyorum. Onlardan çok biz yiyoruz birbirimizi. Bu nasıl bir kavgadır anlamış değilim. Neyi paylaşamıyoruz ki.

Neyse evine misafir olduğum arkadaşım çok süper bir hayvan sever sokakta bulduğu hayvanları alıp veteriner hekime götürüyor. Onlara mama ve kedi köpek yaş konserveleri alıp veriyor. Nerdeyse maaşının hepsini kedilere köpeklere harcıyor. O da bana online pet shop sitesi olan www.petbesinleri.com’ u yazmamı önerdi. Kendisi bütün kedi ve köpeklerini bu sitenin sahibinin kliniğine götürüyormuş. Ve ona çok yardımcı oluyorlarmış. Kedi maması ve köpek maması da buradan çok ucuza alıyormuş. Bu siteyi özellikle önermemi istedi. Bende onu kıramadım.

Ben hayvanları onun kadar koruyamıyorum. Bari bu şekilde ona yardım edeyim istedim. Böylece görevimiş yapmış oldum. Rahatladım. Hepiniz sevgiyle kalın.

Destek verebilirsiniz !
Yazar : Barış Ay
avatar
2004 yılında girdiğim sanalda bir çok sektörde bulundum öncelikle güvenlik wordpress ve ardından seo işine girdim ve hala bu sektörler üzerinde araştırma yapıyorum ve web sitemdede sizinle bilgilerimi paylaşıcağım. Msn / Email: [email protected] Facebook: /b4risay
Benzer Yazılar
miele servis
Özel Miele Servis, kendine has çizgisini hiç bozmanda on yılı aşkın süredir bu sektörde hizmet vermeye devam ediyor ve daha da önemlisi kalite standartlarını her geçen gün biraz daha yükseltiyor. Bu firmadan hizmet alan biri olarak gerçekten memnun kaldığım için sizlere de öneri...
arnica servis
Arnica teknolojisi ile birlikte günlük hayatlarımız çok daha kusursuz bir hal alıyor ve sunulan ürünlerden fayda sağlayan çok sayıda insan olduğunu da biliyoruz. Ülkemizde çok sayıda insanın tercih ettiği Arnica markası, kaliteli ürünlerin yanı sıra uzun ömürlü ürünleri il...
OpenVPN Bedava internet Config
OpenVPN Bedava internet Config Selam mobil kullanıcısı. Mobilhile.com, hem mobil hem de bilgisayar cihazlar üzerinden birçok farklı ücretli işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlayan bir blogdur. Blogumuzdaki uzman ve araştırmacı yazarlar sayesinde en doğru bilg...
Yorumlar

Sponsorlar: seo