54 sene önce Barış Ay tarafından yazıldı, 2557 kez görüntülendi ve 2 yorum yapıldı.

not allowed in prolog css validator

Merhaba blogcularım yeni kategorinin ilk konusununu anlatayım bildiğiniz üzere temanın html ve css hatalarından arındırmak seo açısından önemlidir. Benimde 2 3 gündür uğraştığım hata olan not allowed in prolog tam bir baş belası olmuştu    incelemediğim forum ve  blog kalmadı ve sonunda yabancı bir forumda notepad++  sorunuymuş megerse hatamızın tam olarak şöyle  :

Line 1, Column 1: character “” not allowed in prolog
<!DOCTYPE html PUBLIC “-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN” “http://www.w3…

bu hatayı alan arkadaşlar hemen notepad++ bırakıp Crimson Editor kursun ve dosyaların satır başındaki ï»¿ yazan yeri silin ve kaydedin ve ftp nize atın sorun düzelecektir.

English explanation :

Crimson Editor, please, and at the beginning of the line ï »¿delete the text.

 

Destek verebilirsiniz !
Yazar : Barış Ay
avatar
2004 yılında girdiğim sanalda bir çok sektörde bulundum öncelikle güvenlik wordpress ve ardından seo işine girdim ve hala bu sektörler üzerinde araştırma yapıyorum ve web sitemdede sizinle bilgilerimi paylaşıcağım. Msn / Email: [email protected] Facebook: /b4risay
Benzer Yazılar
HTML_Validator
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere bugün uğraştığım google plus +1 butonu W3C validator hatasının çözümünü anlatacağım. W3C Uyumlu olan Google +1 butonu için yapmanız gerekenler : Aşağıdaki kodu sitenizin </head> kodunun üstüne ekleyiniz. <script type=&qu...
Yorumlar
  1. Ahmet Usta dedi ki:

    Merhaba,
    yazılarınız için çok teşekkür ederim hatamı düzelttim.

  2. Ercan dedi ki:

    Kolay gelsin, ben bu hatayı html değil css sayfamda alıyorum, herhangi bir charset yok hala çözebilmiş değilim. Bir bilginiz varmı?


Sponsorlar: seo