54 sene önce Barış Ay tarafından yazıldı, 3485 kez görüntülendi ve 1 yorum yapıldı.

Seo Uyumlu Makale Yazmak

İyi çalışmalar seocu arkadaşlar. Bu konu belkide seo için en önemli konuyu anlatıcağım. İlk olarak bu konu hakkında inceliceğim başlıkları yazayım.

  • Makale ve Konuda Bütünlük
  • İçerik Önem Sırası
  • Heading Etiketleri
  • İmla ve Vurgulama
  • Anahtar Kelime Yoğunluğu
  • Site İçi Linkleme
  • Site Dışı Seo

Makale ve Konuda Bütünlük

Bir yazı yazmak için önce bir konuya ihtiyaç duyarız ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmekterdir. Unutmayınki Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunmaz. Fikir sahibi olmayan biride makale yazamaz. Bir çok bilgi kaynağından bilgi sahibi olarak bu bilgileri toparlayıp konuda bütünlüğü sağlarız ve bu konuya uygun başlık ve etiketlerle doğrudan alakası olması gerekir.

İçerik Önem Sırası

Arama motorları siteleri soldan sağa ve yukarıdan aşağıya  doğru tarar. Bu tarama şekli insanların alışkın olduğu şekildir. Buna görede makale yazımları ve tasarımda buna göre yapılmalıdır. Bunu düşünerek anahtar kelimelerimiz yani meta taglarımızı makalenin üstünde tutmalıyız.Buna bakarak makalemiz giriş gelişme ve sonuç konunun tüm detayları önem sırasına göre aşağıya doğru açıklanmalıdır.

Heading Etiketleri

Daha önceki konumda h tag’ın ne olduğunu anlatmıştım. Her sayfada mutlaka 1 adet h1 yer almalıdır. Bu o makalenin başlığı olmalıdır. Bundan sonraki alt konularda h tagına alınmalıdır. Etiketlerdeki rakam büyükdükçe Google gözündeki değeri de azalmakta bu sebeple bunların küçükten büyüğe doğru sıralanması gerekmektedir.

Örnek:

<h1>Seo</h1>

<h2>Seo Nedir</h2>

<h3>Seo Blogu</h3>

<h4>Seo Portalı</h4>

<h5>Seo Bilgileri</h5>

<h6>Seo Makaleleri</h6>

İmla ve Vurgulama

Makalede düzgün Türkçe kullanılmalı ve imla kurallarına dikkat edilmelidir. Makalede önemli kelimeleri vurgulamak için kalın, italik ve altı çizgili yapmak gerekmektedir. Bunun sebebi, ziyaretçiler makaleyi okurken renkli ve vurgulu kelimeleri daha önce görür.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Makale içerisinde kelimelerin analizini yaparak, anahtar kelime yoğunluğunu ayarlamak gerekmektedir. Makaledeki kelime yoğunluğu %5 kadar olmalıdır. Bu rakamı geçmek spm riskini artırır ve ilerde filtre yemesine sebep olur.

Site İçi Linkleme

Eskiden yazılmış kaliteli yazılmış makaleden yeni yazılmış makaleye link vermeniz yeni makalenin arama motorlarında hızlıca yükselmesine yardımcı olur. Örneğin sadece seo konusunda yazdığım makaleye yeni makalemde link verilmelidir.

Site Dışı Seo

Yeni makalenize alacağınız linkler o makalenin arama motorlarında hızlıca yükselmesini sağlıcaktır. Bu konuda yapacağınız en iyi iş imleme olur. Sosyal imleme olarak sitenize ait Facebook ve Twitter hesaplarınızda paylaşmaktır.

Destek verebilirsiniz !
Yazar : Barış Ay
avatar
2004 yılında girdiğim sanalda bir çok sektörde bulundum öncelikle güvenlik wordpress ve ardından seo işine girdim ve hala bu sektörler üzerinde araştırma yapıyorum ve web sitemdede sizinle bilgilerimi paylaşıcağım. Msn / Email: [email protected] Facebook: /b4risay
Benzer Yazılar
buderus servis
Teknolojiyi takip eden ve kaliteli isimleri de an be an inceleme altına alan biriyim. Bunun için internet teknolojisini ve online platformları kullanıyorum ve bu platformlar üzerinden gerekli araştırmaları da yaparak daha detaylı ve daha fazla bilgi alabiliyorum. Teknoloji, tek başına yet...
Joomla Güvenlik Önlemleri
Bu yazıda joomla’da webmasterların çoğunlukla yaptığı hatalardan bahsedeceğim. Listelemek gerekirse ; FTP bilgilerini configuration.php’de bulundurmak Admin panelinde Tema dosyalarının düzenlenmesine izin vermek Bu örnek verdiklerim başlıca yapılan hatalardır. Joomla es...
atv canlı izle
İnternet televizyonlarının yükselişi sürüyor. Teknolojik cihazlar ve yazılımlar geliştikçe, insanlar daha fazla bunları kullanıyor ve internet üzerinden televizyon izleme süreleride buna bağlı olarak artıyor. Bu yazımızda sizlere en iyi internette televizyon izleme sitesini t...
Yorumlar
  1. Seo Uyumlu Makale Yazmas dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim 🙂


Sponsorlar: seo