54 sene önce Barış Ay tarafından yazıldı, 2649 kez görüntülendi ve 2 yorum yapıldı.

Sinemalarda Bu Hafta ( 20 Temmuz 2013 ) Vizyona girecek filmler

Bu hafta vizyona Pasifik Savaşı’nı bir kenara koyarsak oldukça kötü yapımlar giriyor. Genelde drama türündeki bu filmler yerine, gösterimi devam eden eski filmler tercih edilebilir.

Bu hafta vizyona açıkça belirtmek gerekirse genel olarak kötü filmler giriyor. Tercih size kalmış ancak gösterimi devam eden diğer filmleri takip etmenizde fayda var.

Pasifik Savaşı

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2013 (2s 10dk)

Yönetmen: Guillermo del Toro

Oyuncular: Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi

Tür: Aksiyon, Macera

Ülke: ABD

Filmin yönetmeni Guillermo del Toro izleyicilere eşsiz bir bilim kurgu filmi sunmak için Legendary Pictures ile iş birliğine giriyor; Idris Elba, Charlie Hunnam ve Charlie Day filmin başrollerini paylaşıyor.

İnsanoğlunu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan şey, ansızın denizin altından gelmeye başlayan Kaiju isimli yaratıklardır. Bu dehşet verici varlıklar dünyanın temel kaynaklarını harap ederken canlı nüfusunu da hızlıca yok etmeye başlarlar.

Çaresiz insanlık Jaeger isimli devasa robotlar üreterek felaketi durdurmaya çalışır. Tüm talimatları iki pilottan alan Jaeger’ler beyin gücüyle çalışan donanımlı ve güçlü robotlardır. Ne var ki ortada onların bile çözümleyemeceği katastrofik bir gidişat söz konusudur. Tüm çareler tükenmişken ortaya çıkan eski bir pilot ve stajyeri insanlığın son umudu olmaya çalışacaktır.

 

Sen Gitmeden Önce

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2013 (1s 52dk)

Yönetmen: David Chase

Oyuncular: John Magaro, James Gandolfini, Jack Huston

Tür: Dram

Ülke: ABD

1960’lı yıllarda New Jersey’nin küçük bir muhitinde yaşayan genç müzisyen Douglas ve arkadaşları bir müzik grubu kurarak, rock’n rolltüründeki müziklerini geniş kitlelere duyurmayı hayal etmektedirler.

Günün birinde gerçek birer süperstar olmayı hedefleyen gençler, dönemin müzik ruhunu doyasıya özümseyen gençliği gibi türlü handikaplarla karşılaşırlar. Dönem müziği, radikal bir dönüşümün ayak seslerini işaret ederken gençler ve ebeveynleri arasındaki uçurumu da adım adım genişletmekteydi. Genç müzisyenler hayallerinin ne kadarını gerçekleştirebilecekti?

The Sopranos’un yaratıcısı David Chase’in yönettiği film, dönemin ruhuna esaslı bir bakış atıyor

Ceset

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2013 (1s 47dk)

Yönetmen: Oriol Paulo

Oyuncular: Belén Rueda, Hugo Silva, Aura Garrido

Tür: Gerilim

Ülke: İspanya

Bir gün bir morgdan iş kadını Mayka’nın cesedi kaybolur. Hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir.

Dava ile ilgilenmesi için dedektif Jaime Pena görevlendirilir. Jaime de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır. Bu davayı hem kişisel duygularını çözüme kavuşturmak hem de halen meslekte iyi bir polis olduğunu göstermek için değerlendirecektir.

Fakat olayın o kadar çok karanlık noktası vardır ki davaya dahil olan hiç kimse aslında göründüğü kişi değildir. Cinayetin ve kaybolan cesedin arkasını araştırdıkça hem maddi hem manevi farklı sonuçlara doğru yönelecektir…

Oriol Paulo’nun ilk uzun metrajlı sinema filmi olan yapımın başrollerindeBelén Rueda, Hugo Silva ve Aura Garrido bulunuyor.

 

Geceyarısından Önce

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2013 (1s 48dk)

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Julie Delpy, Ethan Hawke, Seamus Davey-Fitzpatrick

Tür: Romantik, Dram

Ülke: ABD, Yunanistan

Paris’teki ikinci buluşmanın ardından Jesse ve Celine bir kez daha vedalaşıp kendi yollarına devam eder. İlk buluşmanın ardından geçen uzun yılların ardından tekrar, bu kez Yunanistan’da karşılaştığımız ikili, bu süreçte bir yığın değişim yaşamış, çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata doğru yelken açmıştır.

Tüm sorunlara ve değişikliklere rağmen, değişmeyen tek şey ise birbirlerine duydukları naif aşktır. Yunanistan’da geçirdikleri bir tatil günü, geçmişlerini muhakeme edip ilişkilerini masaya yatırdıkları içten bir sohbete tanık olacaktır.

Before Sunrise ve Before Sunset filmlerinin ardından yönetmen Richard Linklater ile oyuncular Ethan Hawke ve Julie Delpy’i tekrar bir araya geliyor ve Before Midnight ile birlikte seriye son nokta koyuluyor. Filmin senaryosu önceki filmde olduğu gibi Linklater, Hawke ve Delpy ortaklığının ürünü.

Gönlümü Çaldın

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2013 (1s 40dk)

Yönetmen: John Burgess (IX)

Oyuncular: Shane McRae, Daniel J. Travanti, Janet Ulrich Brooks

Tür: Komedi, Romantik

Ülke: ABD

Eski çocukluk arkadaşı olan Josh ve Molly, Los Angeles’tan Chicago’ya bir aile düğünü için dönerler. Fakat Josh’un babasının sağlığı da pek iyi değildir ve onu üzmemek için sahte nişanlı numarası yaparlar. Fakat aile ve arkadaş çevresi bu habere o kadar sevinir ki, ikisi adına evlilik ve düğün planı yapmaya başlarlar ve işler çığrından çıkar!

Şimdi ikisi de bir karar vermek zorundadır: bu işe bir son verip Los Angeles’a eski hayatlarına geri mi döneceklerdir yoksa birbirlerine hissetmeye başladıkları gerçek duygularının akışına bırakıp Chicago’da yeni bir hayat mı kuracaklardır?

Romantik komedi türündeki filmin başrollerini Shane McRae ve Aubrey Dollar paylaşıyor.

Manyak

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2013 (1s 29dk)

Yönetmen: Franck Khalfoun

Oyuncular: Elijah Wood, Nora Arnezeder, America Olivo

Tür: Gerilim, Korku, Polisiye

Ülke: Fransa

Tatlı ve küçük bir hobbit olarak tanıdığımız Elijah Wood, kusursuz bir manyak olarak karşımıza çıktığı bu filmle izleyicisini şaşırtmayı başarıyor. Filmde canlandırdığı karakter olan Frank, elindeki antika taş mankenleri, öldürdüğü kadınların derileriyle restore ediyor.

Frank, engelleyemediği içgüdüleri ve travmatik geçmişi nedeniyle tanıştığı kadınları vahşice katletmektedir. Bir rastlantı sonucu tanıştığı Anna genç ve hayat dolu bir fotoğrafçıdır. Anna, Frank’in mankenlerini görür ve işlerindeki yaratıcılığa ve kusursuzluğa hayran kalır. Zamanla aralarındaki ilişki samimi bir yüz kazanmaya başlarken, Frank genç kadını tedirgin edici bir saplantı haline getirmeye başlar. Frank, Anna’yı her gördüğünde onu öldürmeye bir an daha yaklaşmaktadır.

80’lerde William Lustig tarafından çekilmiş olan Aja’nın yeniden çevrimi olan film; atmosferi, müzik seçimleri ve sıradışı New York temsiliyle ilkinin gölgesinde kalmamayı başarıyor.

Destek verebilirsiniz !
Yazar : Barış Ay
avatar
2004 yılında girdiğim sanalda bir çok sektörde bulundum öncelikle güvenlik wordpress ve ardından seo işine girdim ve hala bu sektörler üzerinde araştırma yapıyorum ve web sitemdede sizinle bilgilerimi paylaşıcağım. Msn / Email: [email protected] Facebook: /b4risay
Benzer Yazılar
vizyondaki-filmler
Süper kahraman Wolverine'in en popüler film olduğu bu haftada, dram & gerilim filmleri de dikkat çekiyor . Vizyona giren tüm filmlerin detayları haberimizde. Marvel hayranlarının yakından tanıdığı Wolverine, bu haftanın en iddialı filmi oluyor. Wolverine'i usta oyuncu Nicholas ...
vizyondaki-filmler
Vizyona giren 7 yapım arasında aksiyon olarak dikkat çeken tek film "Beyaz Saray Düştü" oluyor. Diğer yapımlar ise komedi, dram ve animasyon yapımları. Bu hafta vizyona giren filmler arasında komedi, dram ve animasyon türünde yapımlar yer alıyor. Beyaz Saray Düştü Vizyon Tarihi:...
vizyondaki-filmler
Bu haftanın en iddialı filmleri 16. ABD başkanı Abraham Lincoln'ün son dönemlerini anlatan Lincoln ve ABD'nin El Kaide örgütünün lideri Usame Bin Laden'e yaptığı operasyonu anlatan Zero Dark Thirty oluyor. Lincoln Vizyon Tarihi: 8 Şubat 2013 Yönetmen: Steven Spielberg ...
Yorumlar
  1. Eren dedi ki:

    Pasifik savaşı oldukça güzel filmdi.

  2. alican dedi ki:

    Aynen pasifik akar güzel filmdi


Sponsorlar: seo